p r warszawa
Tworzymy przyjazną przestrzeń komunikacji
firmy pr warszawa
Działamy spójnie ze strategią marki
agencja pr warszawa
Budujemy relacje, opieramy się na zaufaniu

PRZEŁOMOWA KOLEKCJA MARKSLÖJD HOME

Marka Markslöjd wprowadza do oferty zupełnie nowe kategorie produktów do aranżacji wnętrz. Kolekcja Markslöjd Home właśnie debiutuje na polskim rynku i składa się z wysokiej jakości tkanin, a także dekoracji ze szkła i ceramiki. 


Koce, poduszki, wazony, świeczniki i doniczki – to nowości marki Markslöjd, które zostały doskonale przyjęte na rynkach zagranicznych, a teraz mają swoja premierę również w Polsce. Kolekcja powstała we współpracy z cenionymi, skandynawskimi projektantkami – Ann RingstrandMoniką Mulder i Emelie Grönwall.


Lampy i oświetlenie to wciąż główny nurt naszej oferty, ale jej poszerzenie o inne dodatki aranżacyjne jest możliwe właśnie dzięki współpracy z doświadczonymi projektantami. Jestem przekonamy, że zaskoczymy miłośników skandynawskiego designu jeszcze nie jeden raz i dostarczymy im wiele inspirujących produktów – powiedział Artur Paszek, kierownik produktu Markslöjd Polska.


Ciepło i przytulnie

Wśród nowości Markslöjd Home znalazły się tekstylia dekoracyjne z kolekcji Unite, stworzonej przez szwedzką projektantkę Ann Ringstrand. Koce i poduszki dostępne są w szerokiej palecie barw – od ciepłych tonów, takich jak cynamon, rdzawy brąz czy wypalona czerwień, przez kolory zbliżone do natury (m.in. chłodna zieleń i oliwka), aż po stonowane barwy – beż, czerń i różne odcienie szarości.


Kaszmir love

Serie tkanin dekoracyjnych Värn oraz Lia wyróżniają się efektownymi, geometrycznymi wzorami, a także odważnym zestawieniem, często silnie ze sobą kontrastujących, kolorów. Pierwszą z nich tworzą wysokiej jakości koce wykonane z wełny i kaszmiru, natomiast w drugiej dostępne są bawełniane koce i poduszki z żakardowymi tłoczeniami. Jeśli zdecydujemy się na takie tkaniny we wnętrzach, możemy być pewni, że cała aranżacja zyska na wyrazistości.


Wzór, którym ozdobiona jest seria Värn, został także nagrodzony złotym medalem w prestiżowym konkursie Svenska Designpriset. Jury uznało go za jeden z najlepszych projektów 2020 roku.Stopniowo do perfekcji

Nowymi produktami w kolekcji Markslöjd Home są także szklane i ceramiczne wazony, które powstały według koncepcji Moniki Mulder. To projektantka, która jest autorką wielu popularnych lamp marki Markslöjd, m.in. serii Larry i Cozy. Tym razem jednak stworzyła kolekcję dekoracyjnych wazonów o prostych, geometrycznych kształtach i wysokiej funkcjonalności.


Motywem przewodnim w projektach wazonów Moniki Mulder są schodkowe kształty. Dzięki nim design całej kolekcji jest spójny. Pozornie prosty pomysł projektantki doprowadził jednak do powstania produktów różnorodnych i atrakcyjnych wizualnie. Większość modeli wazonów dostępna jest w wersjach z transparentnego szkła lub ceramiki w różnych kolorach. Wazony z serii Akka i Glimmer ciekawie kontrastują ze sobą stopniowaniem wcięć, a w modelach Omfamna delikatne, schodkowe załamania w przyjemny dla oka sposób przełamują owalny profil wazonów – dodaje Artur Paszek.


W kolekcji Moniki Mulder znajdziemy też wazony o bardziej subtelnych i klasycznych kształtach (takie są np. modele Klippa czy Drömme), a także ceramiczne świeczniki z serii Lava.Zabawa z formą

Najnowszą kolekcję Markslöjd Home dopełnia seria ceramicznych doniczek, których autorką jest szwedzka artystka i projektantka Emelie Grönvall. Stworzone przez nią dekoracyjne doniczki charakteryzują się pomysłowym wykorzystaniem potencjału gliny – materiału bardzo plastycznego, umożliwiającego kreatywne łączenie różnych kształtów.


Doniczki z serii Somma są dostępne w trzech rozmiarach (14, 20 i 31 cm wysokości) oraz różnorodnych kolorach – czarnym, białym i brązowym. W ich designie warto zwrócić uwagę na różnicę między kształtem podstawy a profilem otworu na górze doniczki. W każdym modelu dolna część jest kwadratowa, a górna – okrągła.


Wśród nowości autorstwa Emelie Grönvall ciekawie prezentują się także doniczki z serii Eia. Mają bardziej podłużny kształt i dołączoną do zestawu pokrywkę z różnych rozmiarów dziurkami. Jeśli lubimy samodzielnie tworzyć kwietne dekoracje z pojedynczych roślin lub kwiatów, na pewno docenimy takie rozwiązanie.Wybrane produkty z kolekcji Markslöjd Home są dostępne w sklepie Yestersen.


Informacja z biura prasowego Markslöjd Polska.


firmy pr warszawa

ul. Włodarzewska 59D/35
02-384 Warszawa

mail: kontakt@4public.pl
tel: +48 691 360 576

Zapraszamy do kontaktu !

Zaufali nam

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

© 2016 4Public.pl Agencja PR Warszawa. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.