p r warszawa
Tworzymy przyjazną przestrzeń komunikacji
firmy pr warszawa
Działamy spójnie ze strategią marki
agencja pr warszawa
Budujemy relacje, opieramy się na zaufaniu

SALONE NAUTICO VENEZIA 2024

W tym roku to niezwykle prestiżowe wydarzenie żeglarskie odbędzie się od 29 maja do 2 czerwca 2024 r. To już piąta edycja targów, które stały się istotnym miejscem spotkań żeglarzy i prezentacji najnowszych osiągnięć techniki morskiej.


Wideo z edycji 2023: https://www.youtube.com/watch?v=mj8dwOkjszw


Wydarzenie organizowane jest przez Vela Spa na zlecenie władz Wenecji i we współpracy z włoską marynarką wojenną z okazji otwarcia historycznego kompleksu Arsenał. Ubiegłoroczna edycja SALONE NAUTICO VENEZIA w ciągu 5 dni zgromadziła ponad 30 000 odwiedzających z około trzydziestu krajów, z czego istotną część stanowili wystawcy i goście z Europy Wschodniej.


Edycja 2024 ma także wymiar symboliczny, ponieważ przypada na rok, w którym obchodzimy 700. rocznicę śmierci Marco Polo – żeglarza i odkrywcy, który jako jeden z pierwszych z sukcesem eksplorował rynek „orientalny”.


SALONE NAUTICO VENEZIA 2024 to blisko 250 wystawców i przestrzeń wodna o powierzchni 50 000 m2, na której wyeksponowanych będzie 320 łodzi. Dostęp do nich będą zapewniały specjalne pomosty o łącznej długości ponad 1100 metrów. Akwen znajduje się przy historycznym kompleksie Arsenał, a uzupełnia go hala wystawiennicza o powierzchni 5000 m2.


Wśród wystawców znajdą się takie firmy, jak Ferretti Group, Azimut|Benetti, Solaris Yachts, Sanlorenzo, Silent Yacht, Filippetti Astondoa, Green Line, Pardo, Prestige, Absolute, FIM i Wider.


Z każdym rokiem wzrasta także obecność stoczni (włoskich i międzynarodowych), prezentujących oferty zarówno w sektorze jednokadłubowym, jak i wielokadłubowym (katamarany).


Elektronika i tradycja

Dzięki otwarciu średniego doku suchego, na terenie Arsenału zachowany zostanie dotychczasowy układ ekspozycji, przeznaczony na sporty wodne, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań elektrycznych SUP, SURF AND FOIL. Znajdzie się też przestrzeń na testy wodne eksponowanych przez wystawców rozwiązań. Jednocześnie wystawa w pawilonie Rio delle Galeazze to szansa na prezentację tego, co najlepsze w produkcji drewnianych łodzi motorowych z silnikami endotermicznymi i elektrycznymi.


Boat Show

Oprócz odkrywania nowych produktów i zwiedzania łodzi, Boat Show będzie dla gości miejscem konferencji i prezentacji naukowych oraz warsztatów i rodzinnych zajęć edukacyjnych. Planowanych jest ponad różnych 50 wydarzeń kulturalnych i naukowych obejmujących m.in. tematykę zrównoważonego rozwoju, zdrowia morza oraz nowego napędu elektrycznego i hybrydowego.


Targi stanowią dla Wenecji również doskonały sposób na zwrócenie szczególnej uwagi społeczności morskiej na nowe silniki hybrydowe i elektryczne. Jest to ważne z perspektywy ubiegania się miasta o miano „światowej stolicy zrównoważonego rozwoju”. Wenecja staje się prawdziwym laboratorium „najstarszego miasta przyszłości”.


Maj na wodzie

Piątą edycję SALONE NAUTICO VENEZIA poprzedzają dwa inne ważne wydarzenia. Pierwszym jest World SuperYacht Award, czyli 19. edycja wręczenia prestiżowej nagrody superjachtów, organizowana 4 maja 2024 przez magazyn Boat International. Drugi wodny projekt odbywający się 11 i 12 maja w sąsiedztwie historycznego Arsenału to pierwszy etap motorowodnych mistrzostw Formuły E1. Prototyp tych łodzi wyścigowych został zaprezentowany na targach Boat Show 2022.


Agencja 4public na zlecenie i we współpracy z Italian Trade Agency (oddział w Warszawie) realizuje w Polsce projekt promocji targów SALONE NAUTICO VENEZIA 2024. Więcej informacji: kontakt@4public.pl


Link, z którego można pobrać zdjęcia (credito Vela Spa): https://we.tl/t-qMKdyVPY28

firmy pr warszawa

ul. Włodarzewska 59D/35
02-384 Warszawa

mail: kontakt@4public.pl
tel: +48 691 360 576

Zapraszamy do kontaktu !

Zaufali nam

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

© 2016 4Public.pl Agencja PR Warszawa. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.